fbpx

להסכים או ליפול

להסכים או ליפול

הוא לקוח וותיק של המשרד כבר כמה שנים איש עסקים בן 32 צעיר, נאה, חרוץ, שנון ולאחרונה גם מאוהב.

הוא יצא עם משהי צעירונת, מתוקה, כבר כמעט שנה ועכשיו הם גם קבעו תאריך לחתונה.

לקראת הארוע הוא ביקש שנכין לו הסכם ממון במקרה שלו זה היה בגדר חובה, הוא צבר הון יפה במו ידיו ועבד מאוד קשה כל השנים.

ישבנו וערכנו לו הסכם תפור למידותיו, בדיוק מה שהיה חשוב שישמר ויופרד כולל מנגנון מודולרי, במידה והנישואים ישרדו ויעלו יפה כפי שכולנו קיווינו .

כשסיימנו לכתוב ההסכם, הצענו לו לבחור בין שתי אופציות כפי שאנו עושים בדרכ בשלב זה – או שאנחנו נשלח לה מסודר העתק על מנת שתבדוק ההסכם עם עורכי דינה, או שהוא ימסור לה אותו, עם הסבר אישי, אנושי, רגיש, כפי שהכנו אותו לכך. לשמחתנו הוא בחר בדרך השניה.

כשבועיים לפני החופה תזכרתי אותו שטרם קיבלנו מענה ואפילו לא עידכון ממנו איך עברה המסירה. הוא גמגם משהו בחצי פה שהיום ישבו לשיחה ושיעדכן בקרוב.

כך חלף עוד שבוע ושוב מצאנו עצמנו מתזכרים ולוחצים – בכל זאת שבוע לפני החופה! הוא ענה שהכל בסדר ושלמחרת יגיעו ביחד למשרד לחתימה משותפת.

הנחתי שהכל עבר בשלום, שהכלה המיועדת קיבלה את טיוטאת ההסכם, התיעצה עם מי שצריך, הבינה, הפנימה ואפילו לא שלחה הערות בחוזר. חלק לגמרי הלך! זוכרת שציינתי ביני לבין עצמי קצת בפליאה … בכל אופן, נדירים המיקרים שצד מקבל טיוטאת הסכם ואין לו הערות, השגות או השלמות מטעמו.

הם הגיעו, נכנסו מחובקים וצמודים, ״אני שמחה להכיר סוף כל סוף את הפנים מאחורי השם והסיפורים הנפלאים״ אמרתי בחיוך ולחצתי את ידה ״גם אני״ לחשה בביישנות ״אז אם אין הערות והכל מובן אני מבינה שניתן לעבור ישירות לשלב החתימות״ ציינתי בעודי מניחה העתקי ההסכם ועטים לחתימה על השולחן. ״מאיפה לי לדעת״ היא סיננה בהפתעה ״ הוא רק הסביר לי שחייבים להגיע היום לחתום על מסמך שקשור לרישומים של החברות שלו ושאתם כבר תסבירו לי הכל״ הרגשתי שהדם אוזל לי מהגוף לא האמנתי לתרגיל הנמוך שבוצע עלינו באמת ??? עד כדי כך הוא לא מסוגל לעמוד מולה הוא גם מביא אותה באמתלה מופרכת למשרד ועוד בדקה התשעים !!!

בקשתי ממנה להשאיר אותנו כמה דקות לבד.

כשהדלת נסגרה ונשארנו איתו לקחתי אויר נשמתי עמוק ואמרתי לו ״ אין מצב שאני אאפשר חתימה כזו בלחץ זמן שכזה מספר ימים לפני חתונה, שלבחורה המסכנה הזו אין מושג למה הגיעה, אין משהו מטעמה פה וגם אם ארצה להעביר ולהסביר ההסכם, המשמעות וההשלכות שלו בדרך הכי עדינה ונגישה ואמפתית – אין סיכוי שהיא תספיק לקחת לעורך דין מטעמה, לבדוק, להעיר, לתקן, כל זה תחת לחץ זמן מטורף ולא הגיוני ! אלא אם אתה מוכן לדחות ההסכם לאחרי החתונה״

״אין חתונה בלי הסכם! מה לא ברור פה?!״ הוא הרים את קולו

״אין הסכם מבחנתי כמה ימים לפני חתונה, בלחץ כזה זו כפייה ואני לא מוכנה לקחת חלק במשחק המלוכלך הזה!״ השבתי בנחרצות

הוא עזב את החדר בכעס וטרק את הדלת אחריו

בהמשך שמעתי שהחתונה לא התקיימה לי היה ברור שהיא לא בוטל רק בגלל ההסכם היה לי ברור שאם הוא לא מסוגל לשוחח עימה לעומק סביב נושא שכזה הקשר רחוק מלהיות בשל יש לו עוד הרבה על מה לעבוד עם עצמו ובקשר הבא שלו לפני שרצים לחופה הסכם הוא צעד לא קל, לעיתים הכרחי ובקשר רציני, מבוסס, בשל ועם הכוונה נכונה, שיח מקדם והמון רצון אמיתי לעתיד משותף – גם את הצעד הזה אפשר לעבור חזקים

דילוג לתוכן